Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Spegel 7495236



*

nr 749 5236


Spegel

metallram, 91x71


Utrop:

800 kr

Såld:

5.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 mars 2012
kl 18:24:56


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
24/3 21:43:26 1      750 kr
25/3 14:01:11 2      550 kr
25/3 14:01:36 2      700 kr
25/3 14:02:04 2      1.100 kr
25/3 16:59:36 3      1.100 kr
25/3 17:00:01 3      1.400 kr
25/3 22:41:05 4      1.300 kr
25/3 22:42:55 4      1.500 kr
26/3 09:24:02 3      1.600 kr
26/3 09:24:41 3      2.100 kr
26/3 13:39:22 5      5.800 kr
26/3 18:18:21 4      4.600 kr
26/3 18:18:53 4      5.200 kr
26/3 18:19:29 4      5.600 kr
26/3 18:19:56 4      Vinnande bud
26/3 18:21:49 4      justering av budtak



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: metallram spegel speglar
  • 6287 Spegel
    Empire, provinsarbete, 65x35 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:24
  • 7027 Spegel
    guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:33
  • 7074 Spegel
    Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:28
  • 7038 Spegel
    Markaryd, Furu, 144x66 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:02
  • 6673 Spegel
    Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:30
  • 6668 Spegel
    Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:54




Ladda ner broschyr